#Solidaritatea ne caracterizează, #responsabilitatea ne mobilizează…
„Donează sânge, susține ritmul vieții pe pământ!”.
Este un mod de-al nostru de a fi alături de oameni !!!
Sute de ofițeri și agenți de penitenciare din toată țara au donat sânge și componente sanguine, în cadrul campaniei naționale de donare voluntară a sângelui organizată anual cu ocazia Zilei Mondiale a Donatorului de Sânge, marcată, la 14 iunie.
Cu ocazia Zilei Internaționale a Donatorului de Sânge, le aducem sincere mulțumiri și recunoștință tuturor donatorilor de sânge sistematici din sistemul penitenciar, și încurajăm și alte persoane să participe la donarea voluntară de sânge.
La fel, apreciem înalt suportul și implicarea organizațiilor care promovează activ donarea de sânge și recrutează voluntari, contribuind la menținerea stocurilor necesare de produse sanguine pentru țară.

